dnes je pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta  15:16  
    Encyklopedie Energie  -> O Encyklopedii
        
     Rozšířené hledání
     Menu
  Encyklopedie Energie
    Výklad
    Slovník
    Pokusy
    O encyklopedii
    RAO
    Schémata Elektráren
  Bheliom
  Objednávka


První česká multimediální   Encyklopedie energie
CD-ROM Encyklopedie Energie je určen komukoliv ve věku 12-102 let. Komukoliv, koho zajímá taková malá učebnici Fyziky, Chemie, Biologie a pár dalších předmětů. Kdo se chce prostřednictvím multimediálního CD vydat na exkurzi od vodního kola po termonukleární reakci. Od středověkých alchymistů k Einsteinovi. 0d větrného mlýna k atomové elektrárně. Zkrátka pro každého, koho baví listovat v sumáři poznatků pár tisíců let lidských dějin o tom, co hýbe světem od jeho stvoření.

 

Encyklopedie Energie je pro každého, kdo se chce něco dozvědět o Energii. O všech jejích druzích a formách, vzniku a přeměnách, využití a uchovávání. A především také o tom, jaký vliv má na člověka a jeho život.


Encyklopedie Energie Vás snadno přístupnou a zajímavou formou seznámí s historií, současností i budoucností objevování energie hýbající světem v prostoru a čase. Tato digitální kniha obsahující asi dva a půl tisíce stran textu, řadu kvalitních fotografií, grafických schémat, tabulek a videosekvencí doprovázených mluveným slovem, před Vámi rozprostírá obraz člověka v běhu staletí přemýšlejícího o podstatě světa a dolujícího v hlubinách země nejrůznější suroviny. Nejen to, poznáte jednotlivé druhy energie, nejrůznější formy jejích přeměn, způsoby využití a uchovávání. Spolu s námi poodkryjete možnosti využití různých druhů energie v blízké budoucnosti stejně jako způsoby známé již tisíc let.

 

Obraz, zvuk, text... barvy, pohyb, informace. Najdete zde všechno, co lze od multimediálního programu očekávat. Jistě oceníte naši snahu o maximální efektivitu způsobu předávání množství informací. Pro snadné listování obsahem jsme vytvořili intuitivní grafické rozhraní, jehož struktura je pevně daná pro celý program, ale podoba se mění stylizovaně podle tematiky, kterou rámuje. Vlastní data pak skrze něj Encyklopedie předkládá dvojí formou. Pro rychlé, stručné a snadno vnímatelné seznámení s tématy nabízí dynamický, plynule se odvíjející výklad tvořený mluveným slovem a doprovázený proměňujícím se obrazem. Ten je obzvláště vhodný pro děti jako zábavná forma výuky zdánlivě nezábavných předmětů.

Zájemcům o detailní encyklopedický výčet údajů nabízíme hypertextové dokumenty obsahující aktivní odkazy na stránky vysvětlující související témata. Tuto techniku zpracování dat jsme převzali z celosvětové počítačové sítě Internet, kde představuje dominantní formu distribuce informací (tzv. World Wide Web tvořený html stránkami).

 

Modernost a výjimečnost programu spočívá právě v jeho propojení s Internetem, informačním oceánem, přinášejícím stále nové informace z české i světové energetiky. EnergyWeb - to je místo v Internetu, ve kterém pro Vás dnes a denně připravujeme aktuální zpravodajství sestavované z nejrůznějších informačních zdrojů, kde můžete sledovat diskuse o ožehavých tématech týkajících se každého z nás. Je to server přinášející vyčerpávající přehled akcí, výstav, přednášek, happeningů - nejen těch, co teprve přijdou, ale i těch, co již proběhly a ke kterým je možné nalézt komentář. Nezávisle na Encyklopedii je Vám k dispozici na adrese:


http://www.energyweb.cz.


Spojení těchto dvou produktů přináší nové možnosti. Encyklopedie umožňuje přímý vstup do EnergyWebu, umí z něj automaticky získávat informace a řadit je do své informační databáze. To je způsob, jak lze Encyklopedii neomezeně a bez dalších výdajů rozšiřovat. Uživatelé mají zároveň možnost prostřednictvím e-mailu připomínkovat jednotlivé dokumenty, případně navrhovat vytvoření nových, aktuálních. Tak mohou Encyklopedii její autoři i uživatelé společně dále rozvíjet a tvořit tým. My a Vy. Světlo, teplo, pohyb....energie. Svět.

 

 


Výkladová část

Hlavní část encyklopedie tvoří asi 264 kapitol, které Vás seznámí se všemi podobami, způsoby získávání a využití energie, včetně historie jejího poznávání. Obsáhlou tematiku jsme rozdělili pro lepší orientaci do šesti základních tematických okruhů.

 

Slovník

Slovník je zkrátka tím, čím má být. Více než tisíc hesel je přehledně abecedně seřazeno tak, abyste se v nich neztratili. Zároveň máte k dispozici hierarchický strom hesel. Jednotlivé listy mají formu hypertextu.

 

Osobnosti

Tak je nazvaná samostatná část věnovaná více než sedmdesáti osobnostem z historie objevů a poznávání energie. Najdete zde životopisné údaje, podobizny, přehledy o životě a práci lidí s nevyčerpatelnou touhou odkrývat tajemství energie.

 

Pokusy

Pokud Vás začne nudit pestrobarevný výklad, můžete hned přejít od nehmotných informací k hmatatelné realitě. Nabízíme Vám dvaadvacet návodů na nejrůznější experimenty z oblasti měření, výroby a uchovávání energie.

 

Časové osy

Událost za událostí, objev za objevem, vynález za vynálezem - tak vypadá procházka tisíciletími poznávání, zkoumání a využívání energie na časové ose. Začíná prvním plamínkem ohně v rukou pračlověka a končí až v budoucnosti ukrytou termonukleární syntézou řízenou člověkem.

 

Mapy

Tvoří je 12 tematických map a tři geografická zobrazení (Česká republika, Evropa, Svět) v deseti tematických režimech. Zkrátka, poznejte energii na mapě. Možná, že Vám Mapy pomohou lépe pochopit některé údaje z výkladových částí.

 

Systémové požadavky

Pentium 100MHz, 16 MB RAM, 6x CD ROM, grafická karta 800x600 16 bitů, zvuková karta 16 bitů, Windows 95.


simopt@simopt.cz
    Zajímavé odkazy Reklama na energyWebu    
    Počítadlo přístupů
   
30493050

Creative Commons License
energyWeb is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.
Based on a work at http://www.energyweb.cz. Permissions beyond the scope of this license may be available at www.energyweb.cz.